sobota, 26 grudnia 2015

Biznes & blog inspiracje #2 cz.2


Wczoraj pojawił się post o okazyjnym dostępie do materiałów Sigrun. Dziś chcę rozwinąć, o co chodzi. Przez 12 dni islandzka autorka porad dla przedsiębiorców on-line udostępnia swoje materiały. Wystarczy zostawić swój mail, a każdego dnia przyjdzie do was wiadomość z informacją o dostępie do jednego filmu video będącego relacją z webinaru.

Oto tematy wszystkich dwunastu filmów:
Day 1: Create Your Lifestyle Business
Day 2: Start the Right Business
Day 3: Create Your Online Course With OptimizePress
Day 4: How to Use Canva for Business
Day 5: MailChimp Made Easy
Day 6: Grow Your Business with Webinars
Day 7: WebinarJam Made Easy
Day 8: Schedule Your Social Media
Day 9: Systems and Tools for your Team
Day 10: LinkedIn for Business
Day 11: Create Facebook Ads That Convert
Day 12: Launch Tech Survival Formula

Wczoraj obejrzałam "Create Your Lifestyle Business" i jestem zadowolona. Było to 70 minut, które minęły dość sprawnie pomimo późnej godziny oglądania (, a dla mnie do skupienia ;). 

Sigrun na początku webinaru stawia widzowi pytania dotyczące tego, jak chce pracować, z kim i dlaczego. Nie skupia się w ogóle na pasji, którą ktoś ma. Jak później tłumaczy - nie zawsze pasje, które wymieniamy jako pierwsze są tymi, na podstawie których powinniśmy stworzyć swój biznes. Dlatego na początku pomija kwestię pasji.

Co ciekawe okazuje się, że większość osób, które decydują się pracować jako przedsiębiorca/założyć działalność gospodarczą kieruje się chęcią bycia wolnym. Sigrun potwierdza tę regułę. Sama zrezygnowała z bycia CEO po 10 latach, aby móc decydować sama o sobie. Głównie chodziło o niezależność decydowania o swoim czasie. Sigrun miała problemy ze zdrowiem i nie chciała wracać do korporacji, gdzie nie mogłaby w dogodnej dla siebie chwili wyjść na zdrowowtny spacer. Druga ważna rzecz dla Sigrun to była możliwość decydowania o własnym urlopie. Wkurzały ją ograniczenia, które narzucał system - tylko 20 dni w roku. Sigrun obecnie mieszka w Szwajcarii, ale pochodzi z Islandii i tam ją ciągnie w każde wakacje. Chciała, aby jej dzieci spędzały w jej rodzinnych stronach jak najdłużej czasu, a było to mało możliwe, kiedy miała mało dni urlopowych.
Takie "błahostki" spowodowały, że czara się przelała i Sigrun rozpoczęła swoją przygodę jako przedsiębiorca. Dziś zajmuje się doradzaniem innym, jak stworzyć własny biznes i go rozwijać. Głównie skupia się na biznesie w internecie, gdyż ma wykształcenie informatyczne oraz pracowała w dużych firmach IT.

Dobrą stroną webinarów Sigrun jest pokazywanie narzędzi dzięki, którym można osiągnąć określony cel. Sigrun postanowiła, że będzie pomagała przedsiębiorcom poprzez inspirację, wiedzę na temat biznesowych strategii oraz narzędzia techniczne. 

Co jest niesamowite w Sigrun to jej szczerość. W czasie webinarów pokazuje, ile zarabiała i dalej zarabia miesięcznie. W Polsce to niebywałe, aby ktoś przyznał się, jakie przychody ma ze swojej działalności. Sigrun mówi dokładnie o swojej strategii działania, o narzędziach, z których korzysta, a także pokazuje statystyki z liczbą uczestników jej kursów i przychody. Na prawdę jestem w szoku. To pokazuje różnicę w mentalności polskiej i osoby z międzynarodowego środowiska - u nas jedynie posłowie pokazują źródła przychodu i tylko dlatego, że muszą. A tu Sigrun na własnym przykładzie nie boi się uczyć innych strategii biznesowej. Sigrun w tym webinarze pokazuje jak ewoluowało jej podejście do własnej działalności: jak się rozwijała z tradycyjnego doradztwa biznesowego one-to-one przez doradztwo online w formie one-to-few do one-to-many.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...