wtorek, 20 października 2015

Blog inspiracje #1

W minionym tygodniu Waszym zainteresowaniem cieszył się wpis "Biznes inspiracje #1", dlatego dziś z radością inicjuję drugi stymulujący do działania cykl "Blog inspiracje". Nie oszukujmy się, ale osoby, które najczęściej tutaj zaglądają to albo moi najbliżsi znajomi albo inni blogerzy, a dokładniej blogujące panie :) Dlatego uważam, że warto, abym dzieliła się informacjami dotyczącymi naszej wirtualnej społeczności i w ten sposób ją współtworzyła.Podobnie jak tydzień temu, dziś przedstawię miejsca, gdzie warto się pojawić, aby poznać ludzi podobnych do nas i wymienić opinie, poszerzyć horyzonty, ale teraz mam na myśli blogerów, a nie aktywne businesswomen.
Do napisania tego postu przede wszystkim natchnęły mnie wydarzenia, które będą miały miejsce w dwóch znanych, ale mniejszych miastach: w Toruniu i Kielcach. To właśnie świetna organizacja i oferta przygotowana dla uczestników pomimo mniejszej sławy wydarzeń przyciągnęły moją uwagę. Wiadomo, że Blog Forum Gdańsk jest miejscem, gdzie każdy bloger marzy, aby być we wrześniu co rok. Ale mało kto wie, jak bardzo powinien docenić eventy lokalne, które mają coraz lepszy poziom merytoryczny, a przynoszą więcej korzyści ze względu na kameralny klimat.

Krótka lista wydarzeń, o których warto wiedzieć i pomyśleć, aby tam być:
  • Blogotok - odbędzie się 21 listopada w Kielcach. Jak już wcześniej wspominałam, jest to warty udziału event ze względu na jakość. Tegoroczni prelegenci to tacy giganci blogosfery, jak:  Michał Kędziora (Mr Vintage), Monika Kamińska (Black Dresses), Edwin Zasada (zabijgrubasa.pl), czy Ania i Jakub Górniccy (Podróżniccy).  Rejestracja ruszy 26 października.
  • BlogToruń - są to cykliczne spotkania organizowane przez Artura Jabłońskiego. Ostatnie odbyło się we wrześniu i choć przygotowane było na kilkadziesiąt osób, to goście byli zacni: Podróżniccy oraz Kasia Ogórek z Twoje DIY,
  • Blogowigilia - jak sama nazwa wskazuje, jest to świąteczne wydarzenie integrujące całą blogosferę w nieformalnych warunkach. Ostatnia Blogowigilia w 2014 przyciągnęła około 600 blogerów z całej Polski. Ilona Patro już zdradziła termin najbliższej imprezy - 12 grudnia 2015.
  • Blog Roku - tego wydarzenia nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Tutaj jest trudno się znaleźć wśród wygranych, ale warto zgłosić swój udział. Samo wzięcie udziału powoduje poszerzenie listy odbiorców naszej strony. Ale to dopiero na początku przyszłego roku...
  • See Bloggers - kolejna impreza, na którą trzeba będzie jeszcze dłużej poczekać. Jest to jeden z największych eventów dla blogerów w Polsce. See Bloggers przyciąga dużą skalą imprezy oraz licznymi atrakcjami od warsztatów pisania, fotografowania przez panele dyskusyjne kończąc na świetnych imprezach integracyjnych w nadmorskiej scenerii.
  • BFGdańsk - Blog Forum Gdańsk to marka sama w sobie. Co roku we wrześniu najbardziej opiniotwórczy i kreatywni ludzie ze świata social media spotykają się w Gdańsku, aby w dwa weekendowe dni sprawdzić obecne położenie blogosfery oraz przewidzieć trendy.
Wydarzenia na liście są uporządkowane według chronologii - na górze najbliższe imprezy. 

Mam nadzieję, że na części z nich spotkamy się w przyszłym roku!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...