wtorek, 11 listopada 2014

Kompozycja, pierwszy, drugi plan, tło...

Jak już się chwaliłam miesiąc temu, zapisałam się na kurs fotograficzny. Jestem początkującą foto-amatorką i zaczynam naukę od podstaw. Zapisałam się na kurs on-line, który polecała Wikilistka, czyli Akademię Fotografii Dziecięcej. Kurs jest prowadzony przez instruktorki, które też są mamami i które często same przeszły drogę tych właśnie kursów on-line.


Kurs ma wiele plusów. Przez to, że jest on-line nie trzeba nigdzie jechać, ubierać się, a także łatwo wygospodarować czas np. w trakcie drzemki dziecka. Nauka polega na poznawaniu wiedzy z dziedziny fotografii podzielonej na poszczególne rozdziały oraz wykonywanie zadań praktycznych dotyczących konkretnych rozdziałów. W czasie pierwszego kursu tj. "Wprowadzenie do fotografii dla Mam" w ośmiu rozdziałach poznałam znaczenie kompozycji, drugiego planu, tła, czy stylu. Aby rozpocząć naukę nie trzeba mieć super sprzętu. Wystarczy kompakt, czy nawet dobry telefon, gdyż nauka skupia się na treści i kompozycji zdjęcia, a nie na jego technicznych aspektach. Nowe rozdziały są udostępniane kursantkom co kilka dni, ale prace domowe można robić w dowolnym czasie - byle zmieścić się w terminie trwania kursu. Dodatkowo istnieje tryb "Zajęta mama" stworzony z myślą o kobietach, które potrzebują wydłużonego terminu wykonania prac domowych.

Akademia Fotografii Dziecięcej to nie tylko kursy, ale i społeczność mam-fotografek, które wzajemnie się motywują i wspierają. Instruktorki dają konstruktywną krytykę zdjęć, nie obrażając początkujących mam, a jedynie wskazują kierunek poprawy warsztatu. Liczne fora i aktywne mamy-kursantki pozwalają na utrzymanie motywacji do pracy nawet po kursie. Po kursie dalej ma się dostęp do wiedzy oraz do forów, gdzie można aktywnie prezentować swoje postępy w sztuce chwytania ulotnych momentów z życia naszych dzieci.

Na przedostatnich zajęciach poznałam zasady stylu nowoczesnego, o którym nie miałam pojęcia. Poniżej mini efekty mojej pracy domowej. 
Mam nadzieję, że za kilka miesięcy zobaczycie moje postępy. Liczę, że praca nad warsztatem oraz stylem przyniesie efekty widoczne na zdjęciach, które będę tutaj zamieszczać.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...