poniedziałek, 29 września 2014

Wielki ekran dla mam

Po urodzeniu świat się zmienia, ale ja ciągle chcę temu zaprzeczyć. Trochę walcząc z jakimś tam stereotypem, trochę chcąc sobie udowodnić, że przez macierzyństwo niczego się nie traci. Jestem kinomaniaczką i w ostatnim roku brakowało mi chodzenia do kina. Jednak odkryłam, że nie muszę organizować opieki dla dziecka i płacić drogo za bilety w weekendy, aby pójść do kina. Ktoś mądry wymyślił seanse dla mam z niemowlakami.

Czy też tak macie, że jak wracacie z urlopu to rzucacie się na internet i nie możecie przestać lajkować wszystkich słit foć znajomych, brać udział we wszystkich sieciowych dyskusjach i czytać wszystkie zaległe artykuły?
Miałam w weekend podsumować wyjazd albo zrobić obróbkę wyjazdowych postów, ale nic nie wyszło, bo jak jakiś nałogowiec rzuciłam się do siedzenia na fejsbuku, czytania nowych blogów, a nawet sprawdzania poczty na dziwnych portalach społecznościowych...

Zatem jak już nasyciłam się światem wyszukiwarek, portali społecznościowych, blogów to przystępuję do prawdziwej notki :)

Już miesiąc temu powinien powstać ten post, bo oto pod koniec sierpnia wybrałam się na seans kinowy specjalnie kierowany do mam z małymi dziećmi. Straszliwie mnie to intrygowało - jak to wygląda: przyjść do kina z niemowlakiem - gdzie wózek zostawić, jak i gdzie ułożyć dziecko, czy będzie światło włączone, czy dźwięk rzeczywiście będzie ciszej, ile osób będzie itd.

Jestem kinomaniaczką - uwielbiam oglądać filmy i seriale. Robię to nałogowo na tv, bardzo rzadko na komputerze, a na wielkim ekranie ostatnio jeszcze rzadziej. Kiedyś nie było dla mojego męża i mnie problemu wybrać się do kina. Chodziliśmy średnio 3 razy w miesiącu. Teraz jedynie chodzimy jak Teściowa zaopiekuje się Małą, a mieszka ponad 350 km od Warszawy, więc chyba byliśmy w kinie póki co 3 razy w ostatnim roku.

Na szczęście pamiętałam, że jak jeździłam do pracy to na ścianie kina widziałam plakaty pt. Multi Baby Kino. Sprawdziłam na stronie Multikina, że w całej Polsce w wybranych kinach co środę o 12:00 jest emisja filmu specjalnie dla mam z maluszkami. Postanowiłam oczywiście spróbować. Cena biletu wynosi 15 PLN, więc jakby się Małej nie podobało i musiałabym wyjść po 15 minutach, to nie jest tak dużo. Doczytałam na stronie, że wózek jest zostawiany w specjalnym miejscu pod nadzorem, a w zamian można wziąć fotelik dla dziecka.
Tak też było - za bilet zapłaciłam 15 PLN, wózek został odstawiony do korytarza dostępnego tylko pracownikom kina, dostałyśmy fotelik. 
Bardzo pozytywnie zdziwiło mnie wyposażenie sali kinowej. Otóż pod ekranem został stworzony kącik dla dzieci. W rogu stał przewijak, obok nocnik w kształcie sedesu. Przed siedzeniami pierwszego rzędu zostało ułożonych kilka mat edukacyjnych i całkiem spora ilość zabawek. Maty były czyste i nowe. Zabawki dla dzieci od 0+ do 24 miesięcy.  Światło było zredukowane do bocznych lampek zatem można było się swobodnie poruszać po sali widząc swoje stopy, a zarazem niemowlaki mogły spać. Dźwięk był cichszy niż zazwyczaj i nie pamiętam, żeby były jakieś reklamy przed filmem :)
Na seans przyszło około 10 mam i 2 ojców. Dzieci było więcej i to w różnym przedziale wiekowym, bo można było znaleźć takie maluszki, które spały w fotelikach, takie które leżały grzecznie na kocykach obok mamy, takie chodzące w kółko po sali, a nawet 6-latki, które towarzyszyły rodzeństwu. Super, że seans odbywał się na wielkiej sali VIP, a nie po macoszemu w jakiejś małej salce. W ten sposób dzieciaki sobie wzajemnie nie przeszkadzały - te biegające i głośne tym śpioszkom i łakomczuszkom. Niektóre mamy siedziały na szerokich schodach, które 4 miesięcznym dzidziom w zupełności wystarczają, zatem panowała na sali dowolność w zajmowaniu miejsc.

Ogólnie bardzo polecam spróbowanie, czy Wam mamom i Waszym maluszkom odpowiada taki typ spędzania wolnego czasu. Minusem takich specjalnych seansów jest dobór filmów - niestety jest to tylko 1 seans w tygodniu i to kino wybiera film, więc czasami ciężko jest trafić na film, na który chciałoby się pójść w danym momencie.

Zamierzam jeszcze przejść się na seanse do innych kin studyjnych, aby mieć porównanie i wreszcie obejrzeć jakiś niehollywoodzki film :)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...