czwartek, 31 lipca 2014

Wakacje zagranicą - czas przygotowań #1

W związku z trwającymi wakacjami dziś chciałam się z Wami podzielić praktycznymi wskazówkami dotyczącymi wyrobienia dowodu osobistego dla dziecka.

Zamierzamy wyjechać zagranicę i już zaczynamy formalne przygotowania. Przede wszystkim musimy zadbać o dokumenty dla dziecka. W tym celu wyrabiamy naszej córce dowód osobisty. Jedziemy do kraju Unii Europejskiej, więc tyle wystarczy. W przypadku dalszych podróży poza UE trzeba byłoby jeszcze wyrobić paszport.

Skorzystałam z kilku wskazówek jak wyrobić dowód z postu Mamy Wronka oraz ze strony urzędu miasta. My dokumenty wyrabialiśmy w urzędzie dzielnicy Ursynów. Poszliśmy we dwoje rodziców, gdyż jest to wymagane. Tam także zrobiliśmy zdjęcia naszej pociechy, bo na miejscu jest punkt fotograficzny, gdzie na wywołanie czeka się 15 minut, a obsługa jest miła i profesjonalna. W urzędzie znajduje się także kącik dla dzieci, w którym mogą chwile same się pobawić. Okazuje się, że lipiec jest świetnym terminem na załatwianie formalności w urzędzie, gdyż o godzinie 8 nie było w ogóle kolejek, a na dokument mamy czekać tylko 3 tygodnie.

Kącik dla dzieci w Urzędzie Dzielnicy Ursynów

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...