sobota, 12 lipca 2014

Jak niemowlęta poznają świat? To najlepiej wie BABY Lab UW

Na pytanie: jak niemowlęta poznają świat? starają się znaleźć odpowiedź naukowcy z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Aby dowiedzieć się więcej na temat rozwoju poznawczego, emocjonalnego i społecznego BABY Lab UW zorganizowało badanie "Poznaję siebie i świat wokół mnie". Jest to projekt, w którym można samemu zgłosić swoje dziecko, aby 3 razy uczestniczyło wraz z rodzicem w spotkaniach polegających na zabawie. 

Widok z kamery na nas w czasie zabawy w BABY Lab UW

My właśnie jesteśmy po pierwszym z zaplanowanych trzech wizyt. Wizyty odbywają się, kiedy dziecko ma 5 miesięcy, 11 miesięcy i ukończone 2 lata. W czasie spotkania pociechy są obserwowane podczas luźnej zabawy z rodzicem oraz oglądając film na monitorze. 

Po spotkaniu rodzice wypełniają ankiety, aby przybliżyć profil dziecka oraz rodziców. Pytania dotyczą przyzwyczajeń dziecka, atmosfery panującej w domu oraz przede wszystkim emocji, które w ostatnim okresie rozwoju towarzyszyły dziecku i opiekunom.

Wypełnione przez nas ankiety czekają na wysyłkę

O projekcie badawczym dowiedziałam się już w 4 miesiącu ciąży i od razu chciałam tam zgłosić moje nienarodzone dziecko ;) Już taka jestem, że uwielbiam sprawdzać różne naukowe teorie wymyślone przez amerykańskich psychologów, a co dopiero wziąć udział w rodzimym projekcie i przysłużyć się postępom naukowym polskich badaczy.

Jeżeli tak, jak my nie macie oporów przed opowiadaniem trochę o sobie oraz pokazaniem jak spędzacie wolny czas z dzieckiem, to polecamy wzięcie udziału w projekcie.

Dla zainteresowanych tematem załączam link do opisu wizyty w BABY Lab Mikroba Boskiej Matki.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...